Samochód – marzenie każdego młodego chłopaka

Mieć do dyspozycji jakiś własny pojazd leży w sferze marzeń niesłychanie wielu młodzików, co do tego nikt nie ma bodajże żadnych obiekcji. Większość przedstawicieli płci męskiej już od dzieciństwa fascynuje się samochodami, co wynika ponadto z faktu dawania im od dziecka do zabawy rzeczy, które wielokrotnie są akurat wielorakiego wariantu autkami. Między innymi z niniejszego powodu wyrasta u nich przekonanie, że kierowanie autem to oznaka męskości oraz mniemanie o tym, że to chłopacy są najdoskonalszymi szoferami. Dla płci pięknej temat ten jest traktowany o wiele bardziej racjonalnie, auto jest dla pań zaledwie środkiem do celu jakim jest przenoszenie się z jednego miejsca w inne.

Mimo wszystko funkcjonują jakieś zasady, które determinują perspektywę prowadzenia pojazdem od skończenia konkretnego wieku oraz zdania egzaminu na prawo jazdy. Mniej cierpliwi chłopcy mogą zainaugurować swoją namiętność do motoryzacji od pojazdów z dwoma kołami bowiem już od 14 roku życia da się przystępować do egzaminu na motorower. To już jest rzecz dająca szansę wyróżnienia się pomiędzy rówieśnikami, lecz dopiero po przekroczeniu 16 roku życia rozbudowuje się liczba dostępnych alternatyw. Szesnastolatek może po uzyskaniu prawa jazdy jeździć już znaczniejszych gabarytów motocyklem o pojemności do 125 cm3, a nawet malutkim autem. Twierdzę wszak, iż przeważającą część z nich optuje raczej za prowadzeniem motoru bo takie malutkie autko wywoływać może wśród rówieśników prędzej kpiny niż poczucie zazdrości. Aby pojeździć sobie na autentycznych ścigaczach przystoi zaczekać do skończenia 24 lat, co jak twierdzę jest niezwykle racjonalnym zawężeniem gdyż młodsi chłopacy zbytnio wielokrotnie ginęliby na drogach szpanując przed kolegami, jeśli podobnego zastrzeżenia by nie było.

Akurat jak myślę wypadki na motocyklach zaliczają się do tych przyczyn, dla jakich rodzice najczęściej boją się zezwolić swym synom na zbyt wczesne jeżdżenie na motocyklach. Wszakże samochód jest bezpieczniejszy pod różnymi względami od motoru. Starczy nieznaczna pomyłka prowadzącego pojazd by stracić panowanie nad motocyklem, co może skończyć się intensywnymi skaleczeniami. Żaden z rodziców nie chciałby żeby coś takiego natrafiło na jego dziecko.

Subscribe / Share

Article by Abelard

Lubię hi-tech
Abelard tagged this post with: , Read 8 articles by
Marzec 2018
N P W Ś C P S
« Lut   Kwi »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031