To mnie bulwersuje

W zasadzie to nie wiem jak innych ludzi, jednakowoż mnie indywidualnie strasznie wzburzają przeróżne reklamy korporacji pożyczkowych, które próbują z jakiejkolwiek strony skierować na siebie koncentrację i nakłonić ludzi do zapożyczania się. Takie firmy dojrzały nuże do tak kolosalnych gabarytów, że nie tylko zajmują większość ogłoszeń w prasie, na bilbordach porozwieszanych w odległych punktach miasta, ale dochodzą też do radia oraz telewizji. Kłopotliwie oglądnąć wszelaki serial bądź program ażeby nie wypatrzeć przynajmniej jednej reklamy firmy, która żyje z przyznawania kredytów. Lecz rzeczone firmy nawet nie są prawdziwymi bankami, nie są osaczone takimi ścisłymi obostrzeniami jak przewaga firm operujących w gałęzi pieniężnej. Działają w warunkach wyglądających jak czysta anarchia, a dużo ludzi jest na tyle nierozumnych, że wierzy w ich zapewnienia.

Otrzeźwienie takiego delikwenta, który się u nich zapożyczył następuje zaledwie kiedy zaczynają napływać do niego wezwania do zapłaty na coraz to znaczniejsze stawki, które zgodnie z klasyką zapisane były w umowach maleńkim maczkiem i jest prawie na 100% pewne, że nieomal nikt ich nie studiował. Ludzie łakną pieniędzy na wielorakie rzeczy, zwyczajnie jednak je marnotrawią do czego włącza się ponadto wydawanie forsy na najczęściej zgoła nie potrzebne nikomu gadżety. Oczywiste jest, że nikt nie preferuje wypaść przed obcymi na dziada zaś w ten sposób chce się dowartościować, ale jest to przyciąganie sobie na głowę sporych problemów.

Ludzie w Polsce najbardziej bodaj drżą przed komornikami oraz korporacjami windykacyjnymi, jakie znane są z postępowania urągającego moralności. Jasne jest, iż skoro ktoś pożyczył komukolwiek pieniądze bądź sprzedał pewien wyrób, a nie zainkasował zapłaty to planuje swoje pieniądze odebrać. I to jest jak najbardziej przekonujące. Jednakże co innego celowo namawiać ludzi do zaciągania kredytów, rozumiejąc iż nie będą umieli ich pokryć, i żerować wtedy na ich nieznajomości prawa żądając nieustająco coraz to innych odsetek i składek.

Tego rodzaju przedsięwzięcia w wyraźny sposób odstają od mojego odczucia praworządności. Nie zamierzam tu osłaniać tych wszystkich jeleni, którzy zrobili to sobie na własne żądanie, jednak należy popatrzyć na to z pełniejszej płaszczyzny. Skoro rząd zdołał coś poczynić w sprawie dopalaczy kiedy uśmierciły parę osób to czy musimy zwlekać aż ktoś odbierze sobie życie z powodu plajty aby w końcu dostosowano barbarzyńską sferę pożyczkową? Ufam, że ktoś weźmie się wreszcie za rozplątanie tego dokuczliwego dylematu.

Subscribe / Share

Article by Abelard

Lubię hi-tech
Abelard tagged this post with: , Read 8 articles by
Luty 2018
N P W Ś C P S
« Paź   Mar »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728